facebook
×
ustroń ustroń
USTRON.COM - Online-Verzeichnis Stadt
B1 olympic
B2-diament

  Ustroń Fahrstuhl

  Search Results

  Kolej Linowa CZANTORIA

  +48 33 854 35 50
  Kolej Linowa CZANTORIA

  Kolej Linowa Czantoria z 4-osobowymi kanapami firmy Doppelmayr Garaventa Group o długości 1 640 m, przewyższeniu 462 m i przepustowości 1 800 osób na godzinę. Górna stacja Kolei Linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu na górę to około 8 – 10 minut. Łatwiejsze i komfortowe wsiadanie i wysiadanie wynikające z nowoczesnego rozwiązania technicznego, które powoduje, że kanapy w obrębie peronu zwalniają automatycznie swój bieg. Czantoria posiada dwie trasy zjazdowe - TRASA CZERWONA z homologacją FIS dł.1900m i TRASA NIEBIESKA dł. 2600m. Na górnej stacji kolei linowej znajdują się dwa wyciągi narciarskie: wyciąg talerzykowy STOKŁOSICA – 198 m oraz wyciąg orczykowy FATURKA – 670 m. Przy dolnej stacji usytuowane są wyciągi: talerzykowy SOLISKO (340 m.) z oświetlonym i sztucznie naśnieżonym stokiem, przedszkole dla dzieci – małych narciarzy z wyciągiem taśmowym oraz wyciąg talerzykowy NARTOWISKO (250m).

  Stacja Narciarska WHITE PARK PALENICA

  Stacja Narciarska White Park Palenica w Ustroniu to doskonale przygotowane i oświetlone trasy o różnym stopniu trudności, na które można dojechać darmowym SKI-BUSem. Na kompleks Stacji Narciarskiej składają trasa o średni stopniu trudności z rozwidleniem na dwa przejazdy w dolnej części trasy głównej oraz wyciągi dla początkujących na przeciwległym stoku. Na szczyt Palenicy, gdzie czeka na nas prawie 1 km trasy zjazdowej o średnio-zaawansowanym stopniu trudności, zawiezie nas 2 os. kolej krzesełkowa.Na terenie stacji działa szkoła narciarsko-snowboardowa oraz przedszkole narciarskie, z doskonałym wyciągiem dla początkujących. Nasze szkoła to jedno z najlepszych miejsc w Ustroni do nauki i doskonalenia jazdy.Do dyspozycji gości są dwa darmowe parkingi zlokalizowane pod dolnymi stacjami wyciągów. Dla tych, którym dopisze apetyt lub zapragną się ogrzać czeka karczma.

  PONIWIEC MAŁA CZANTORIA

  +48 33 854 32 10
  PONIWIEC MAŁA CZANTORIA

  Poniwiec Mała Czantoria to całoroczny ośrodek turystyczny położony u stóp Małej Czantorii. Od 2013 roku działa tu 4-osobowa nasza kolej linowa o przepustowości 1500 os./godz. Wzdłuż kolei prowadzi trasa narciarska o długości 900 m, która jest naśnieżana i ratrakowana. Zimą narciarze mogą korzystać z oświetlanej trasy do godziny 21:00. Przy dolnej stacji działa wyciąg dla dzieci oraz adeptów narciarstwa i snowboardu. Dla entuzjastów freestylu powstał oświetlony i naśnieżany snowpark z przeszkodami przy górnej polanie. Na terenie ośrodka znajdują się szkoły narciarskie i snowboardowe oraz wypożyczalnia sprzętu.

  Stacja Narciarska ZAGROŃ

  +48 728 312 322
  Stacja Narciarska ZAGROŃ

  Stacja Narciarska Zagroń to idealne miejsce dla osób ceniących sobie swobodę zjeżdżania. Niewątpliwie największym atutem trasy jest jej szerokość, jest to bowiem najprawdopodobniej najszersza trasa narciarska w Polsce. Sama trasa jest stosunkowo łagodna, ale dzięki wyjątkowej szerokości pozwala na naprawdę bardzo przyjemną jazdę. Stacja posiada wyciąg krzesełkowy o długości 840 m oraz wyciąg orczykowy o długości 260 m. Kompleks posiada bogata infrastrukturę uzupełniającą, znajduje się tutaj wyciąg z możliwością jazdy na pontonach, wypożyczalnia dysponująca nowoczesnym sprzętem narciarskim i snowboardowym jak i również szkoła narciarska z ciekawym programem zajęć dla dzieci oraz profesjonalnymi kursami dla dorosłych.

  Ośrodek Narciarski ZŁOTY GROŃ

  Ośrodek Narciarski Złoty Groń położony jest w malowniczej wsi Istebna, w dorzeczu Olzy. Wyjątkowy mikroklimat sprawia, że śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest o kilka stopni niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane i szerokie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Na terenie ośrodka znajduje się wyciąg krzesełkowy 6-osobowy, szwajcarskiej firmy BMF, o długości 800 m, przepustowości 2550 os/h, prędkości 5 m/s; wyciąg talerzykowy "Gronik" o długości 290 m, przepustowości 900 os/h, a także strefa dla dzieci a w niej karuzela, wyciąg taśmowy, oświetlenie, nowoczesny system naśnieżania trasa treningowa z elektronicznym pomiarem czasu.